Neohodnotené

BORA 3X10G

Pôdny mikrobiologický prípravok – huba Beauveria bassiana na zabránenie liahnutiu lariev škodlivého hmyzu- aj proti vrtivke orechovej a čerešňovej.

Vyprodáno
Kód: CH134/951
€5,25
Kategória: Chemické prípravky
Hmotnosť: 0.1 kg
Škodlivý činiteľ: Vrtivka čerešňová, Vrtivka orechová

 

Pôdny mikrobiologický prípravok huba Beauveria bassiana na zabránenie liahnutiu lariev škodlivého hmyzu aj proti vrtivke orechovej a čerešňovej. Mikrobiologický prípravok, zmáčateľný prášok. Obsahuje prirodzene sa vyvíjajúce mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre vývoj rastlín, generujú vyššiu odolnosť voči patogénom a znečisteniu životného prostredia.

Aplikácia na pôdu formou postreku alebo zálievky. Aplikačné zariadenie nesmie obsahovať žiadne zvyšky fungicídu! 48 hodín pred aplikáciou nechať prípravok rozmočiť vo vode (t.z. postrek pripraviť 48 hodín pred aplikáciou)!!! Rozriedený prípravok BORA treba aplikovať na povrch pôdy vo forme zálievky alebo výdatného postreku a pôdu treba udržiavať stále vo vlhkom stave. Niekoľko dní po aplikácii prípravku sa môže pôda zakryť bielou alebo čiernou textíliou, ktorá zadrží zbytok vyliahnutých múch vrtivky pod krytom. Podmienkou však je, aby okraje textílie boli zapustené do zeme a stred dôkladne pripevnený ku kmeňu chráneného stromu. Zakrytá plocha by mala mierne presahovať hranice obvodu koruny. 2. aplikácia - posledná dekáda júla. Rozriedený prípravok BORA treba aplikovať vo forme zálievky alebo výdatného postreku na povrch pôdy alebo na textíliu, ktorá bola položená už v júni. Koncom júla alebo začiatkom augusta možno očakávať dospievanie prvých lariev, ktoré vypadávajú z poškodeného oplodia orechov. Prípravok BORA možno aplikovať ešte dvakrát s dvojtýždňovým odstupom. Podobne ako proti vrtivke orechovej sa prípravok BORA môže aplikovať aj proti vrtivke čerešňovej, ktorj rojenie prebieha v máji. Preto prvá aplikácia prípravku BORA je aktuálna už v polovici apríla, druhá v čase dozrievania poloneskorých a neskorých odrôd čerešní a višní. Všetky ostatné opísané opatrenia sú zhodné s odporúčaniami proti vrtivke orechovej.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: